Boyabat’ta 2022 yılı İlçe Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

Boyabat’ta 2022 yılı İlçe Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

Boyabat’ta 2022 yılı  İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

12 Ağustos 2022 Cuma günü Sinop’un Boyabat İlçesinde İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Boyabat’ta yürütülmekte olan kamu yatırımları ve çalışmalarının genel değerlendirilmesinin yapıldığı ve devam eden projelerin son durumlarının ve ilçe sorunlarının görüşüldüğü koordinasyon toplantısı Boyabat Kaymakamlığı  ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Sinop Kamu Kurum  İl Müdürleri ,Boyabat İlçe Müdürleri, Kamu Kurumu temsilcileri , stk üyeleri ve muhtarların katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda kamu kurumları ilçede gerçekleştirdikleri projeler ile ilgili sunumlar gerçekleştirdiler. Program ve projelerin uygulanmasında birimler arası eşgüdüm gerektirebilecek hususlarda istişarelerde bulunuldu.

Program stk temsilcileri ve muhtarların Boyabat’ın sorunlarına dair çözüm önerileri ve talepleri ile devam etti. Yapılan toplantı sonrasında konuşan Milletvekili Nazım Maviş ‘’ Öncelikle buraya katılan İl ve İlçe Müdürlerimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum.Bugün istedik ki değerli kaymakamımızla beraber Boyabat’ta devam eden yatırımlarımızı, bu yatırımları ilde sürdüren yönetici arkadaşlarımızla birlikte değerlendirelim ve bundan yararlanacak toplum kesimlerinin temsilcileri ile birlikte hareket edelim görüş alalım istedik.Boyabat’ta  şu anda çok önemli kamu yatırımları ve yerel yönetim yatırımları devam ediyor.

Boyabat köklü bir şehir, çeltik üretiminde Türkiye’de çok önemli bir konumda olan ilçemizde çok ciddi tarımsal çalışmalar var. İlçemiz bir tarım şehri, son dönemlerde tarımsal olarak çeşitlilik giderek artıyor. Çilek üretiminde de büyük bir atılım gösteriyoruz. Burada tarımın çeşitlenmesi önemli bizlerinde buna rehberlik etmemiz lazım.

Boyabat bunun yanında önemli bir sanayi kenti. 30 civarında aktif olarak çalışan tuğla fabrikaları 2 bin kişiyi istihdam ediyor. Türkiye’nin her bölgesine Boyabat’tan tuğla gidiyor. Yeni çalışmalarla artık İngiltere’ye de Boyabat’tan tuğla gidecek. Önemli bir istihdam yaratan ve Boyabat’ın marka değerini yükselten bu sanayi alanında vatandaşımızın, yatırımcımızın, sanayicimizin ihtiyaçları konusunda kurumlarımızda , karşı karşıya kalınan sorunlarda mutlaka kamu kurumlarındaki yöneticilerimiz kullanabilecekleri avantajları vatandaşlarımızın, üreticimizin lehinde kullanmalarını istiyoruz.

Üçüncü olarak Boyabat bir tarih, kültür ve medeniyet şehridir. Millattan önceye dayanan bir tarihi var. Kalemiz, çarşımız ve tarihi evlerimizin olduğu bu tarih şehrine ne kadar hizmet edersek o kadar iyi olduğunu düşünüyorum.

Boyabat bizim en büyük ilçemiz, dolayısıyla burada nüfus itibariyle de, ticari ekonomik canlılık itibariyle de çok güçlü bir yapı var. Bu toplumsal ve ekonomik yapıyı göz önünde bulundurmak suretiyle temel ihtiyaçlar konusunda bir sorun olsun istemiyoruz. Boyabat güçlensin ki Sinop, Sinop güçlensin ki Türkiye güçlensin. Burada siz İl Müdürlerimize büyük görevler düşüyor. Devam eden yatırımlarımız ile ilgili zaten Kaymakamımız Enver Yılmaz ve Belediye Başkanımız Hüseyin Coşar süreçleri çok yakından takip ediyorlar. İl Müdürlerimizde bu koordinasyona destek oluyorlar. Bu toplantının da çok verimli geçtiğini düşünüyorum.

Tekrardan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlere ilçe koordinasyon kurulunun toplanmasında öncü olan Boyabat Kaymakamız Enver Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum. ‘’ dedi.

Kaymakam Enver Yılmaz toplantıya ilişkin yaptığı konuşmasında

‘’ Boyabat’ta çalışmalarımızı görmek ve neler yapabileceğimizi, il müdürlerimiz ile birlikte koordinasyon ile projelerimizi yürütmek maksadıyla faydalı olacağını düşündüğümüz bir toplantıda bir araya geldik. Verimli bir toplantı oldu. Belediye Başkanımız ile birlikte güzel bir çalışma gerçekleştireceğimize inanıyorum. Boyabatımıza katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu toplantıya katıldığınız için Başta Milletvekilimiz Nazım Maviş’e, belediye başkanımıza, il müdürlerimize, ilçede ki çalışma arkadaşlarıma, stk temsilcileri ve muhtarlarımıza tek tek teşekkür ediyorum. ‘’ ifadelerine yer verdi.

- Boyabat Sesi

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2022, 12:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boyabatlı
Boyabatlı - 2 ay Önce

Sinop yatırım konusunda ersoy zamanında çağ atladı. Sende ersoyun adamları ile nasıl uğraştın onlarıda anlatsaydın.

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114