Boyabat'ta Trafik Haftası etkinlikleri

Boyabat'ta Trafik Haftası etkinlikleri

Sinop'un Boyabat ilçesinde 1-7 Mayıs Karayolu Trafik Haftası kapsamında denetim yapılarak sürücüler bilgilendirdi.

Boyabat ilçesinde 1-7 Mayıs Karayolu Trafik Haftası kapsamında İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin'in katılımıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde durdurulan araçlarda denetim yapılarak, sürücüler emniyet kemeri, yaya önceliği, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele ve önleyici tedbirler hakkında uyarıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Trafik Haftası süresince yaptıkları uygulamalarda, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan ve görevli olan araç sürücüleri ile beraberindeki yolculara trafik kurallarını hatırlatıp, maske, mesafe ve hijyen konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Kaymakam Çetin, durdurulan bazı araç sürücüleriyle sohbet edip, trafik haftasıyla ilgili broşürler vererek, "Hiç bir gerekçe insan sağlığı önünde olamaz. Beş dakika geç gidin, ama hastaneye gitmeyin. Trafik kurallarına istisnasız uymakla birlikte, kovid-19'la mücadele kapsamında devletimiz yetkililerinin yayınladığı genelgelerdeki uyarıları tam olarak uygulayacaksınız. Hayırlı yolculuklar" ifadelerinde bulundu.

Uygulamaya katılan İlçeEmniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nihat Aydın, Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İrfan Erbaş, emniyet ve jandarma ekipleri, durdurulan araçlardaki sürücülere Trafik Haftası kapsamında hazırlanan broşür ve afişleri sürücülere dağıtarak, insan kaynaklı oluşan kazaların önlenmesi ve kamuoyunun bilinçlenmesi amacıyla sürücüler ve yayaları yaya önceliği, emniyet kemeri ve mesafe hakkında uyarıldı.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
BIRI
BIRI - 6 ay Önce

https://www.boyabatsesi.com/m/gundem/boyabat-ta-trafik-haftasi-etkinlikleri-2-h5064.html resimdeki arkadaş hemen hemen her resmide olduğu gibi maskesini düzgün takmıyor. Hayırlı alışverişler...

banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95