Boyabat'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Boyabat ilçesinde Cumhuriyetin 95. kuruluş yıl dönümü, İlçe Şehir Statyumunda düzenlenen törenle kutlandı. 

Boyabat'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Boyabat ilçesinde Cumhuriyetin 95. kuruluş yıl dönümü, İlçe Şehir Stadyumunda düzenlenen törenle kutlandı. 

Kutlama programı İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'ın öğrenciler ve halkı selamlayıp bayramlarını kutlamasıyla başladı. İstiklal Marşı'nın okunuşu sorasında günün anlam ve önemi üzerine konuşan Kaymakam Aksoy, bu gün devletimizin en büyük gününü kutlamak için, yıllar önce sabrımızı, gücümüzü, azmimizi gösterdiğimiz yedi düvele, bu sefer birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi göstermek için toplandık dedi. Aksoy konuşmasına devamla "Cumhuriyetimizin 95 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda dahi nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bizlere umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir. 

Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını yok etmeye yönelik hareketlere karşı, yürüttüğümüz mücadeleye dün olduğu gibi bu gün de devam edeceğiz. 

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, İstiklal Savaşımızın kahramanlarını, bu vatan için canlarını feda ederek milletimizin gönlünde ölümsüzleşen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyor hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. " ifadelerinde bulundu. 

Öğrencilerin şiir okumaları ve ana okullarının gösterileri sonrasında 400 metre genç kız ve erkekler öğrenci koşusu yarışması düzenlendi. 

Kutlama töreni, ilçe genelinde okullar arası düzenlenen çeşitli müsabakalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin verilmesi ve resmi geçitle son buldu. 

Törene Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsb. Çvş. Özay Topçu, Ak Parti İçe Başkanı Ferhat Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Murat Sezer, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95