Boyabat Mezarlıklar Müdürlüğü açıldı, cenaze işlemleri artık ücretsiz olacak

Boyabat Mezarlıklar Müdürlüğü açıldı, cenaze işlemleri artık ücretsiz olacak

Boyabat Mezarlıklar Müdürlüğü açıldı, cenaze işlemleri artık ücretsiz olacak

Boyabat Belediyesi tarafından 2018 Yılında inşaat çalışmalarına başlanan Boyabat Mezarlıklar Müdürlüğü 15 Kasım 2021 günü itibariyle açıldı.

2018 yılında başlanan Hacı Ergün Gürbüz Cami inşaatına ek olarak başlatılan Boyabat Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü 15 Kasım 2021 Pazartesi günü itibariyle çalışmalarına başladı. Belediyeden yapılan açıklamada '' Vatandaşlarımızın kederli günlerinde acılarını bir nebze hafifletmek için sevdiklerinin vefatı sonrası tüm cenaze işlemleri 15 Kasım 2021 itibari ile Boyabat Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. '' ifadelerine yer verildi.

Ölüm raporu, defin ruhsatı, cenazenin yıkanması, evden alınıp mezarlığa nakli işlemlerinin artık bu binada ücretsiz yapılacağı vurgulanırken Boyabat'ta cenaze namazlarının Hacı Ergün Gürbüz Cami'nde kılınacağı ifade edildi.

Vatandaşların  cenaze  ve defin işlemleri için Alo 188 'i arayarak 24 saat bilgi alabileceği açıklandı.

-Boyabat Sesi

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 11:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Boyabatlı
Boyabatlı - 2 hafta Önce

Öncelikle teşekkürler,Açiklamanızda bahsetmemişsiniz Peki mezar başında okuma yapan hocalara para verilecekmi

Recep Zengin
Recep Zengin - 2 hafta Önce

Hayırlı olsun camii nin yapılmasına vesile olan ergün gürbüz beye Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun rabbim kendisinden razı olsun

Osman kizilaslan
Osman kizilaslan - 2 hafta Önce

Şehir kültürü yüzlerce yılda oluşur.Cenazelerin merkez camiinden kalkmasının sebebi, çarşı esnafının cenaze namazına katılımının sağlanması ve insanlara bir nebzede olsa ölüm duygusu nu tatmasidir.Gorkemli bir camii, mahalleden ve cemeatten yoksun kalacak.Belediye başkanı nin yaptığı bir hatayı 50yilda duzeltemezsin.Yapilan yatırımlar yanlış yere yapılmış

Hasan Demir
Hasan Demir - 3 gün Önce

Güzel bir hizmet,ama cenazelerin merkez camiden kalkması daha iyiydi.çunku çarşıda herkes cenaze ye gidemesede namazını kılıyordu.şimdi ise ozellikle cenazeye katilmasi gerekiyor.Hem herkesin ölenden haberi oluyordu.

SIRADAKİ HABER

banner96

banner95