Boyabat Kaymakamlığından Covid - 19 Virüsü Denetimleri

Boyabat Kaymakamlığından Covid - 19 Virüsü Denetimleri

Boyabat Kaymakamlığından Covid - 19 Virüsü Denetimleri

Boyabat Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin ve beraberindeki heyet, ilçe merkezinde Covid-19 virüsü denetimlerinde bulunup, vatandaşları bilgilendirdiler.  

Ülke genelinde olduğu gibi, Boyabat ilçesinde de İçişleri Bakanlığı'nın 25.1.2020 tarihli genelgesi doğrultusunda; ilçe merkezindeki Hal Yeri, Adnan Menderes Bulvarı, Orta Çarşı, Cuma Pazarı ve toplu taşıma araçları covid-19 salgınını önleme kapsamında  denetlendi. 

Denetimlerde vatandaşlar maske, sosyal mesafe, sigara içme yasağı ve sokak kısıtlamaları konularında bilinçlendirme kapsamında ikaz edildi. İlçede bulunan tüm hal yeri esnafları, balıkçılar, manavlar diğer işletme sahipleri ve çalışanları hes kodu nedir, nerelerde gerekli olduğu ve internetten nasıl indirildiği konusunda bilgilendirildi. 

Denetimlerde maskesi olmayanlara ve maske talep edenlere maske dağıtıldı.  Yetkililer denetlemelerin hafta boyunca gerçekleştirileceğini ifade ettiler.

Denetimlere İlçe Emniyet Müdürü Ali Asker Bayar, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nihat Aydın, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Usta,  Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İrfan Erbaş, Belediye Zabıta Müdürü Eyüp Çetinkaya, sağlık görevlileri ve diğer ilgililer katıldılar.

YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95