Boyabat ilçesinde "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması yapıldı

Boyabat ilçesinde "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması yapıldı

Sinop'un Boyabat ilçesinde, İçişleri Bakanlığının "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması kapsamında, yaya geçitlerindeki bazı çizgiler kırmızıya boyanıp, sürücüler bilgilendirildi.

Boyabat ilçesinde Hükümet Konağı önündeki kavşakta gerçekleştirilen "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulamasında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma trafik ekipleri tarafından yaya geçidi çizgilerinin bazıları kırmızıya boyandı. Araç sürücüleri ve yayalar bilgilendirildi.

Uygulamaya katılan İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Nihat Aydın, İlçe Emniyet Müd. V. Komiser Erdal Kopar, Boyabat Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İrfan Erbaş sürücüleri durdurup yaya önceliğiyle ilgi hatırlatmalarda bulunup, ilgili broşürleri verdiler.

Kaymakam Çetin, sürücülere "Trafik kuralları uzun araştırmalar ve istatistiki veriler sonucunda uygulamaya konuluyor. Sizlerin trafik kurallarına uymanız zorunluluktur. Kendinizin, araç içindeki yolcularınız ve yayaların can güvenliği için kuralları asla ihlal etmeyeceksiniz. Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir, yol kenarında yaya çizgisine ayak basan bir yaya gördüğünüzde kesinlikle durup, yayanın geçişine izin vereceksiniz. Hayırlı yolculuklar" diyerek, uyarılarda bulundu.

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
yenimahalleli
yenimahalleli - 4 ay Önce

kamara koyun bizim halkımız anlamaz yağmurlu havada yayaya yol vermiyor sizede şov lazım

yaya
yaya - 4 ay Önce

yayalarıda bilgilendirin artık ltf.

SIRADAKİ HABER

banner95