Yolcu otobüsü bilet fiyatları belirlendi

Yolcu otobüsü bilet fiyatları belirlendi

Yolcu otobüsü bileti tavan fiyatları belirlendi  

  Ulaştırma Bakanlığı tarafından karayolu yolcu taşımacılığı bilet fiyatlarının yeniden belirlendiği tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.  
  
Ulaştırma Bakanlığı, yolcu otobüsü bileti tavan fiyatlarını belirledi. Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle uygulanan tedbirler sonucunda karayoluyla yurtiçi yolcu taşımacılığı yapan firmaların üstlenmek zorunda kaldıkları ilave maliyetler dikkate alınarak, karayoluyla yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında 31 Temmuz 2020’ye kadar uygulanacak.

  
Buna göre, 100 kilometre mesafede alınacak taban yolcu otobüsü bilet ücreti 100 kilometre mesafede 100 TL olurken 2001 kilometre ve üzeri mesafelerde alınacak tavan ücret 500 TL olarak belirlendi. En kısa mesafe 100 kilometre olarak belirlenen yolculuktan alınacak ücret, mesafe arttıkça yükselecek. Öte yandan Çanakkale Boğazı geçişli hatlara ayrıca geçiş ücreti de eklenecek.

 

-İHA
 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 17:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil deliağaoğlu
Halil deliağaoğlu - 5 ay Önce

Bu haberi ben yapsaydım istanbul sinop istanbul boyabat sinop ankara boyabat ankara samsun BOYABAT fiyatlarını öğrenir onlarida yazar boyabatlı daha güzel hizmet ederdim .

Ahmet Ünal güner
Ahmet Ünal güner - 5 ay Önce

Bu nasıl bir belirlemediler bunlar sayı saymayı bilmiyor galiba garip fakir fukara bu paraları nasıl versin vatandaşa bukadar zulüm edilmez

Selçuk
Selçuk - 5 ay Önce

Ahmet Bey birinci amaçları seyahat olmaması ikincisi ise otobüsler yarı yolcu sayısıyla yola çıkıyor.

banner100
SIRADAKİ HABER

banner95