Son dakika: 3 kamu bankası aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşlara geri ödemesiz...

Son dakika: 3 kamu bankası aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşlara geri ödemesiz...

Son dakika: 3 kamu bankası aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşlara 6 ayı geri ödemesiz kredi uygulaması başlatıyor

Son dakika: Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank, aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşlara 6 ayı geri ödemesiz 36 ay eşit taksitte kredi uygulaması başlatıyor. Başvurular 1 Nisan tarihinde başlayacak ve internet üzerinden yapılacak.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatacak. Talep eden vatandaşlar, 6 ayı geri ödemesiz, 36 ay eşit taksitte 10 bin TL'ye kadar kredi kullanabilecek.

3 kamu bankasından yapılan ortak açıklama şu şekilde:

"Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz.

BİREYSEL İHTİYAÇ DESTEĞİ KREDİSİ

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz;

- 10.000 TL'ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi kullanabilecektir.

Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank'tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir.

Başvurular 1 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAK

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak;

Bankalarımızın mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekmektedir. Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup, müşteriler kredi tutarını ATM'lerden çekebileceklerdir."

BAKAN ALBAYRAK DETAYLARI PAYLAŞTI

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter hesabından açıklama yaparak "Ekonomik İstikrar Kalkanı adımları kapsamında tüm kurumlarımızla, vatandaşımızın ihtiyaçlarına destek olmayı sürdürüyoruz." dedi ve kredi destek paketinin detaylarını içeren bir görsel paylaştı.

Son dakika: 3 kamu bankası aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşlara 6 ayı geri ödemesiz kredi uygulaması başlatıyor
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şenay Özdemir
Şenay Özdemir - 7 ay Önce

Emeklim bugün Vakıfbank internet üzerinden müracaat yaptın beni şubeye cagirdilar

Harun çelik
Harun çelik - 7 ay Önce

Ihtiyaç kredisi başvuru

Şüku taşgın
Şüku taşgın - 7 ay Önce

Sizlerle gurur duyarız bende dıkmenlıyım hayır olur inşAllah sizler icınde dualarım sizler icın başarıların devamını dılıyorum

Mevlüt
Mevlüt - 7 ay Önce

Ihtiyac kiredisi

Müjdat  altinisik
Müjdat altinisik - 7 ay Önce

Destek kredisine nasil başvuru yapabilirim

sevim güney
sevim güney - 7 ay Önce

ihtiyaç

Ramazan meriç
Ramazan meriç - 7 ay Önce

Desdek kredisine başvurabilirmiyim

Cafer taskin
Cafer taskin - 7 ay Önce

İmkan yok herkese vermiyorlar kendi müşterisi olacakmis

SIRADAKİ HABER

banner95