Sinoplu iş adamları kongreye gidiyor

Sinoplu iş adamları kongreye gidiyor

Sinoplu iş adamları kongreye gidiyor

Sinoplu İşadamları Derneği (SİAD) Genel Başkanı Turgay Öztürk, pandemi nedeniyle ertelenen 13 genel kurulun 3 Temmuz tarihinde yapılacağını duyurdu. 

Pandemi nedeniyle ertelenen genel kurulların yapılmasına yönelik iznin çıkması ardından, Sinoplu İş Adamları Derneği 13. olağan genel kurulu için hazırlıklar başladı. Yönetim kurulu, genel kurulun 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü yapılması kararlaştırıldı. 
Konuyla ilgili açıklama yapan SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk, Nisan ayında yapılması gerekirken, pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen olağan genel kurulun, yönetim kurulu üyeleri ile yapılan istişare neticesinde, 3 Temmuz 2021 tarihinde yapılmasının kararlaştırıldığını söyledi.  

Kongrenin yapılacağı yer ve gündemin ayrıca kamuoyu ile paylaşılacağını kaydeden SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk, SİAD üyesi her iş insanının, SİAD Genel Başkanı olabileceğini belirterek, pandemi kuralları çerçevesinde kongrelerini gerçekleştireceklerini ifade etti.

HER ÜYENİN GENEL BAŞKAN ADAYI OLMAYA HAKKI VAR 
Demokratik bir platformda, her üyenin SİAD Genel Başkanı olabileceğinin altını çizen Genel Başkan Turgay Öztürk; "SİAD geniş bir aile. SİAD ailesi kıymetli üyelerimiz derneğimizin geleceği için en doğru kararı vereceklerdir. Bu konuda en ufak bir şüphemiz yok. Her SİAD üyesinin genel başkan olma hakkı vardır. Her üyemiz genel başkanlık yapacak kalitede ve niteliktedir. SİAD bayrağını kim daha iyi taşıyacaksa, bu derneğe kim daha fazla hizmet edeceğini söylüyorsa, gelip aday olabilir, üyelerimizin teveccühü ile bu göreve gelebilir. Ben de, şerefle ve onurla yürüttüğüm SİAD Genel Başkanlığı görevimi devam ettirmek ve adaylığımı açıklama noktasında, yönetim kurulu arkadaşlarım ve büyüklerimle istişare ederek kararımı açıklayacağım. Teamüllere göre, 15 gün önceden kongre tarihi belirleniyor. Ancak, aday olmak isteyen üyelerimiz olabilir. Bu konuda hazırlık yapmak isteyenler olabilir. Bu sebeple 1 ay önceden kongre tarihimizi kamuoyu ile paylaşmak istedik" diye konuştu.

SİAD Yönetim Kurulu, gündem ve kongrenin yapılacağı yerin, önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtilirken, yapılacak olan Olağan Genel Kurul’da, kayıtlı üyelerin oy kullanarak, 3 yıllığına görev yapacak yeni Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini seçeceğini beyan etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 15:34
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner95