Orhan Çakır Kampanyaya Destek İstedi

Orhan Çakır Kampanyaya Destek İstedi

Orhan Çakır'dan İndirim Kampanyasına Destek Çağrısı


Boyabat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çakır, hükumetin Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) başlattığı indirim kampanyasına Boyabat iş dünyası olarak destek olunması çağrısında bulundu. Başkan Orhan Çakır, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin destek çıktığı, hükumetin Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesindeki indirim kampanyasına, Oda olarak destek verdiklerini söyledi.

Üç ay sürecek olan en az yüzde 10 indirim kampanyasına destek vermek isteyen üyelerin indirim uygulayacakları ürün listelerini ve resim video gibi görsellerini odamızın turkiyekazanacak@boyabattso.org.tr eposta adresi üzerinden iletmelerini isteyen Boyabat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Çakır, “Bu kapsamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonuyla Türkiye genelinde yapılacak çalışmayla, Tüketici Fiyat Endeksinde bulunan ürünlere yönelik üretim gerçekleştiren ve bu ürünlerin ticaretini yapan, asgari 3 ay süreyle en az yüzde 10 oranında indirim yaparak kampanyaya katılmak isteyen firmaların belirlenmesi amaçlanıyor. Destek veren üyelerimizin unvanları odamızın web sayfasında yayınlanacak ayrıca işyerlerine astıkları afiş, poster ve indirim etiketlerinin fotoğraf ve videolarını göndermeleri halinde bu görseller Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne tarafımızdan iletilecektir.

Oda olarak her zaman ülkemizin içinde bulunduğu koşullar ve bu sıkıntılı sürecin atlatılmasına katkıda bulunacak tüm çalışmaları sonuna kadar destekliyoruz. Bu kampanyayı da önemsiyoruz. Değerli üyelerimizin enflasyonla mücadelede kapsamında imalatını yaptıkları ürünlerde indirime gitmeleri ülkenin birlik ve beraberliği adına önemlidir. Hep birlikte bu kampanyaya destek verelim” diye konuştu.

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Çakır’ın konuyla ilgili basın açıklaması;

''Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.

Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift hanelere çıkmıştır.

Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.

Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.

81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.

Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.

Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

Biz de, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.

İnanıyorum ki, Boyabat olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.

Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.

Orhan ÇAKIR

Boyabat TSO Başkanı''


-Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95