Karadeniz hamsisi tezgahlarda: Kilo 25 lira  

Karadeniz hamsisi tezgahlarda: Kilo 25 lira  

Karadeniz hamsisi tezgahlarda: Kilo 25 lira  

  Sinop’ta Karadeniz’e açılan balıkçıların avladıkları hamsi kilogramı 25 liradan tezgahlarda yerini almaya başladı.  
  Sinop’ta balıkçılık yapan Ömür Karaahmetoğlu yaptığı açıklamada, Karadeniz’de yaşanan palamut bolluğunun ardından hamsinin tezgahlarda yerini almaya başladığını söyledi. Gece denize açılan balıkçıların bol miktarda hamsiyle döndüğünü ifade eden Karaahmetoğlu, "Şu an Karadeniz’den bol miktarda palamut çıksa da zaman zaman balıkçıların ağlarına hamsi de takılıyor. Karadeniz’e açılan balıkçılar bol miktarda hamsiyle geri döndü” dedi.
  Karaahmetoğlu, Karadeniz hamsisinin tezgahtaki yerini yeni aldığı için kilogramı 25 liradan satıldığını söyleyerek, “Hamsi bollaştıkça fiyatı da düşecektir. Önümüzdeki günlerde vatandaşlar hem palamudu hem de hamsiyi bolca yiyecek" diye konuştu. 

-İHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 4 ay Önce

Karadenizin hangi ilinde hangi kayık kaç kasa tutmuş hamsiyi tezgahlarında satan insanlar Karadeniz hamisi yok bol yok kayıklar limana dolu döndü diyerek insanları kandırıyor ama bir haber sitesinde İstanbul Marmara hamsisinin araştırmadan insanlara Karadeniz hamisi yalanıyla haber olarak sunulması ne kadar araştırarak yazdığınızın en büyük ispatı

Ahmet Küçükbaş
Ahmet Küçükbaş - 3 ay Önce

Balık yemenin taaaamm zamanı.

SIRADAKİ HABER

banner95