Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Ortak Basın Açıklaması

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Ortak Basın Açıklaması

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Ortak Basın Açıklaması

Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Ortak Basın Açıklaması

Enflasyonla Topyekün Mücadele çalışmaları kapsamında 18.10.2018 Perşembe günü Odamızda gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, ilçemizde yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmeler yapıldı. Toplantıya Boyabat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Feyzullah Öztürk de katıldı. İki odanın birlikte çalışarak hükumetimizin başlatmış olduğu ve TOBB’un öncülüğünde yürütülen indirim kampanyasına esnaf ve tacirlerimizin katılımını teşvik etmek, üye ziyaretleri gerçekleştirmek, basın yoluyla halkımıza duyurulmasını sağlamak ve insanlarımız üzerinde toplum bilinci oluşturmak konularında fikir birliğine varıldı.

İndirim kampanyasına farkındalığının artırılması için katılan üye işyerlerine afişler dağıtılmasının ve yılsonuna kadar devam etmesi için aralıklarla üyelerimizin işyerlerine ziyaretler gerçekleştirilmesinin uygun olacağı değerlendirildi.

Toplantının ardından yapılan ortak basın açıklaması metni;
 

"Sayın Üyelerimiz ve Değerli Halkımız, Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift hanelere çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de, Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Boyabat olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız."
 

Orhan Çakır  - Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı                                                       Feyzullah Öztürk - Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95