Sinop Emniyeti KPSS İçin Vatandaşları Uyardı

Sinop Emniyeti KPSS İçin Vatandaşları Uyardı

Sinop Emniyeti Vatandaşları Uyardı


07 Ekim 2018 Pazar günü  yapılacak olan Orta Öğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)için Sinop Emniyeti önlemlerini aldı ve vatandaşları da üstlerine düşen konularda uyardı.

Emniyetten yapılan açıklamada 

''Kamuoyunun Dikkatine

07 Ekim 2018 Pazar günü tek oturum halinde yapılacak olan orta öğretim Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) İlimizde bulunan farklı okullarda gerçekleştirilecektir.

Sinop Emniyet Müdürlüğü olarak, sınavların İlimizde sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli güvenlik tedbirleri alınmakta, personelimiz tarafından sınava giren adayların motivasyonunu bozacak şekilde çevreyi rahatsız eden şahıslar, işyerleri hakkında ve tespit edilen olumsuzluklara ilişkin 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca yasal işlem tatbik edilecektir.

Vatandaşlarımızın da sınavların yapılacağı bina çevrelerinde araçlardan gereksiz ve lüzumsuz bir şekilde klakson kullanılması, düğün konvoyu, eğlence vb. sebeplerle gürültü yapılmaması konusuna özen göstermeleri gerekmektedir.

Ayrıca adayların ve sınav görevlilerinin, ÖSYM Başkanlığınca yasaklanan maddelerle sınavların yapılacağı binalara girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecek ve bu eşyalar hiçbir şekilde emanet altına alınmayacaktır.

Sinop Emniyet Müdürlüğü olarak, sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''ifadelerine yer verildi.

-Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83