Kızılay Boyabat'a Anaokulu Yapıyor

Kızılay Boyabat'a Anaokulu Yapıyor

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi'nin hayata geçirdiği “81 İlde 81 Anaokulu” projesi kapsamında yetkililer Boyabat'ta incelemelerde bulundu.

11.09.2018 Salı günü Türk Kızılayı'nın hayata geçirdiği Proje kapsamında yapılacak okul için yer çalışması yapıldı. 

Ak Parti Sinop Milletvekili  Nazım Maviş’in de desteklediği proje için İlçe Kaymakam Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı,Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve teknik Ekip Boyabat'ta yer tespiti konusunda incelemelerde bulunarak bilgi aldılar.


81 ilde yapılacak olan anaokulları Türk bayrağının simgeleri olan ay ve yıldızı esas alan mimari bir yapıda inşa edilecek. 350 metrekare kapalı, 110 metrekare açık alana kurulacak olan Türk Kızılayı Anaokullarında çocukların gelişimi için tüm eğitim ve oyun birimleri tam kapasiteye sahip olacak.

 
Eğitimin Kızılay için en önemli misyon olduğuna dikkat çeken Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, “İstanbul şubemizin başlattığı bu yenilikçi projelerden bir tanesi olan 81 ile 81 anaokulu projesi için bir araya geldik. Eğitim, Kızılay’ın en önemli misyonudur. Toplumda özellikle yardımlaşmayı, afeti, ilk yardımı bilen sosyal sorumluluk sahibi bireyler yetiştirilmesi gerçekten artık anaokullarından belki anne karnından başlaması gereken bir eğitim faaliyeti. İnşallah bizlerde bu okulların bahçelerine Kızılay çadırlarımızı minyatür de olsa kuracağız. Çocuklarımıza ilk yardım çantalarını, setlerini vereceğiz” ifadelerini kullandı.

-Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95