Fatih İlkokulu'nda İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi

Boyabat'ta yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Fatih İlkokulu'nda tören düzenlendi. 

Fatih İlkokulu'nda İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi

Fatih İlkokulu'nda İlköğretim Haftası Programı Düzenlendi

Boyabat'ta yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Fatih İlkokulu'nda tören düzenlendi. 

Sabah saat 09.00'da hükümet konağı önünde düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Daha sonra Boyabat Fatih İlkokulu salonunda İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında program düzenlendi. 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunuşuyla başladı. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma okulun 4-A Sınıfı öğrencisi Yaren Nazire Aydınlı tarafından yapıldı. Aydınlı, yaz tatilinde yeterince dinlenip, bilgi yuvalarına geri dönmenin heyecanı ve coşkusu içerisinde olduğunu ifade ederek "İlköğretim haftasının kutlandığı bu günde Atatürk'ün özlediği çağdaş uygarlık düzeyinin, ancak bilgi ile mümkün olacağını biliyoruz ve bu bilinçle yeni bir öğretim yılına başlıyoruz. 

Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkabilmek Türk milletinin özlemidir. Bizler bilgiye susamış Türk çocukları olarak bu özlemi gerçekleştirmek için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Lütfen okumaktan sıkılmayalım. Ülkemizin geleceğini düşünerek okumaya daha istekli olalım. 

Bizleri geleceğe hazırlayan iyi niyetli çabaları boşa çıkarmayalım. Okulumuzu öğretmenlerimizi çok sevelim. Vatanımıza, milletimize ve ailemize hayırlı bir insan olarak yetişmemiz için, hiç bir zaman emeğini esirgemeyen eli öpülesi öğretmenlerimizi üzmeyelim. Büyük önder Atatürk'ün dediği gibi 'Tek Bir Şeye İhtiyacımız Vardır; Çalışkan Olmak' dedi. 

Okulun 2. sınıf öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan kutlama programı şiirlerin ve şarkıların okunuşu, "Atatürk Gülümsedi Öğretmenim" oratoryosunun seslendirilmesiyle sona erdi. 

Edinilen bilgiye göre Boyabat Merkez ve köyler dahil anaokullarında 580, İlkokullarda 2448, ortaokullarda 2683, liselerde 2488 olmak üzere toplamda 8199 öğrenci kayıtlı bulunmaktadır.

Programa İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkan Vekili Nezli Coşkun, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Keskin, İlçe Emniyet Müdür Vekili Adil Bostan, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar. 


 

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 10:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir
kadir - 3 yıl Önce

ne zaman bu devlet bu bürokrasi bu açılış merasimlerinden,devir teslim törenlerinden kurtulursa o zaman refaha erecek. en başta zaman kaybı sonra bir sürü maddi harcama vsvs

SIRADAKİ HABER

banner96

banner95