Boyabatlı Zeynep Nazlı’ya Portekiz’den Dünya Birinciliği

Boyabatlı Zeynep Nazlı’ya Portekiz’den Dünya Birinciliği

Boyabatlı Zeynep Nazlı’ya Portekiz’den Karikatür Dünya Birinciliği

Boyabatlı Zeynep Nazlı Kösebey Portekiz-Lizbon’da düzenlenen "Çevre ve Sürdürülebilirlik" konulu 2. Uluslararası Tondela Karikatür Yarışması’nda 10-12 yaş kategorisinde "Dünya Birinciliği"ni kazandı.

Sinop-Boyabatlı ünlü karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun öğrencisi Zeynep Nazlı Kösebey Portekiz-Lizbon’da düzenlenen "Çevre ve Sürdürülebilirlik" konulu 2. Uluslararası Tondela Karikatür Yarışması’nda 10-12 yaş kategorisinde "Dünya Birinciliği"ni kazandı. Aynı yarışmada yine Aşkın Ayrancıoğlu’nun öğrencisi H. Irmak Karakuş da 13-15 yaş kategorisinde "Onur Mansiyonu"nun sahibi oldu.

Dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda genç çizerin katıldığı yarışmada 10-12 yaş kategorisinde Türkiye’den Zeynep Nazlı Kösebey "Dünya Birinciliği"ni kazanırken Rusya’dan Timur Yaunbaev ve Türkiye’den Melisa Bora "Onur Mansiyonu kazandılar. 13-15 yaş kategorisinde ise     "Dünya Birinciliği"ni Rusya’dan Svyatoslava Puzakova kazanırken, İran’dan Abbas Sayyadzad ve Türkiye’den H. Irmak Karakuş da "Onur Mansiyonu" kazandılar. Ödül kazananlara ödül olarak çizim tableti ve sertifika verilecek.

Türkiye’ye Dünya Birinciliği kazandıran 6. Sınıf öğrencisi Zeynep Nazlı Kösebey geçtiğimiz aylarda da İtalya’da düzenlenen Barış ve Hoşgörü konulu karikatür yarışmasında da Dünya Birinciliğinin sahibi olmuştu. Dünya Birincisi Zeynep Nazlı ve Onur Mansiyonu sahibi 8. Sınıf öğrencisi H. Irmak Karakuş eğitimci-karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun Sinop-Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulundaki resim ve karikatür atölyesinde eğitim görüyorlar.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nermin Öztürk
Nermin Öztürk - 3 gün Önce

Tebrik ederim kızım. Karikatür zeki insanların işidir. Düşünen insanların işidir. Bu yaşta bu başarıyı yakalaman hiç bırakmaman gerektiğinin de işareti. Yolun da bahtın da hep açık olsun.

NİL DİNÇER.
NİL DİNÇER. - 4 gün Önce

Sevgili Zeynep Nazlı, güzel, anlamlı karikatürün ve başarından dolayı tebrik ederim.Sevgiler.

Firuzan Zokalı/İstanbul
Firuzan Zokalı/İstanbul - 4 gün Önce

Zeynep Nazlı kızımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ülkemizin adının bu tür olaylarla dünyaya duyurulması en büyük temennimiz. Yolun açık olsun güzel kızım

Şükrü Beşiktaş
Şükrü Beşiktaş - 3 gün Önce

Harikasın sen Zeynep harika ! Kutlarım ,var olasın !

eyüp usta
eyüp usta - 4 gün Önce

maşAllah kardeşime Allah yolunu bahtını açık etsin inşAllah tebrikler❤❤

Neşe Gürsoytrak
Neşe Gürsoytrak - 3 gün Önce

Tebrik ediyorum gurur duydum.benim anne babamın aileleri Boyabat’lı

Altan YONTAN
Altan YONTAN - 3 gün Önce

Tebrikler,yürekten kutluyor,başarılarının daim olmasını diliyor her ikinizinde gözlerinizden öpüyorum.

Arslan Küçükyıldız
Arslan Küçükyıldız - 3 gün Önce

Harikasınız. Kutluyorum.


SIRADAKİ HABER