Boyabatlı Sanatçı Almanya'da Jüri Üyesi Oldu

Boyabatlı Sanatçı Almanya'da  Jüri Üyesi Oldu

AŞKIN AYRANCIOĞLU ALMANYA’DA JÜRİ ÜYESİ

Boyabatlı ünlü karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu Almanya’da düzenlenen “Savaş ve İnsanlık” konulu uluslar arası karikatür yarışmasına jüri üyesi olarak seçildi.

Almanya’nın Baden Württemberg eyaletinde Türkçe ve Almanca, aylık olarak yayımlanan Welt Heimat Gazetesinin kuruluşunun 4. yılında, savaşın acımasızlığını, yıkımları, insan üzerinde bıraktığı tahribatı, mülteciliği ve savaş karşısındaki çaresizliği, silah teknolojisindeki tehlikeli gelişmeleri konu alan uluslararası karikatür yarışmasının jürisinde Aşkın Ayrancıoğlu’nun yanı sıra dünyaca ünlü karikatür sanatçıları Saadet Demir Yalçın – Türkiye, Oleksiy Kustovsky – Ukrayna, Axinte Doru – Romanya, Silvano Mello – Brezilya, ve Sajad Rafeei – İran bulunuyor… Yarışmaya (“weltheimatcontests@gmail.com” adresine) 20 Ocak 2019’a kadar eser gönderilebiliyor.

1. Welt Heimat Uluslararası Karikatür Yarışması Şartnamesi

Yarışmanın Konusu: Savaş ve İnsanlık Yarışmanın 

Amacı: bir Karikatür yarışması düzenlemeyi uygun görmüştür. Bu vesileyle dünyanın dört bir yanında yaşayan karikatüristlerin mizah gözüyle insanlığa bir kez daha duyarlı olması çağrısını yapmayı hedeflemektedir. 

Katılım Koşulları 

1- Yarışma, uluslararası olarak düzenlenmekte olup amatör veya profesyonel tüm karikatüristlere açıktır. 
2- Yarışmanın konusu olan “Savaş ve İnsanlık” başlığı altında, yüzyıllardır tüm dünyayı ve insanlığı etkilemiş olan; savaş, toplu katliamlar, silahlanma, soykırımlar, mülteciler, savaşın içerisinde çocuklar, göçler, insanlık suçları gibi konular işlenebilir. 
3- Yarışma uluslararası ölçekte düzenlendiği için, eserlerin yazısız olarak hazırlanması gerekmektedir. 
4- Yarışmaya gönderilecek eserlerde teknik serbesttir. Eserlerin boyutu en az A-4 (29,7 cm x 21 cm), en fazla A-3 (29,7 cm x 42 cm), 300 dpi çözünürlükte ve JPG formatında olmalıdır. 
5- Yarışmaya gönderilecek eserler daha önce yayınlanmış olabilir fakat hiçbir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Ödül alan eserlerin daha önce başka bir yarışmada ödül aldığı belgelendiği takdirde ödülü iptal edilir. Benzer ve çalıntı eserlere karşı yapılan itirazlar dikkate alınacaktır. 
6- Yarışmaya en fazla 5 eser ile katılınabilinir. Katılımcıya birden fazla ödül verilmeyecektir. 

7- Yarışmaya katılım için eserler E-mail: weltheimatcontests@gmail.com adresine gönderilecektir. Katılımcı karikatürüyle birlikte bir adet fotoğrafını ve özgeçmişini de mailine eklemelidir. 
8- Yarışmaya son katılım tarihi 20 Ocak 2019’dur. Bu tarihten sonra gönderilecek eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. 
9- Yarışmaya gönderilen karikatürleri Welt Heimat gazetesi, çeşitli basın ve yayın alanında, gazetede ve internet sitesinde kullanma hakkına da sahip olacaktır. Katılımcılar yarışmaya eser göndermekle, yarışma koşullarını kabul ettiklerini ve gönderdikleri eserlerin bu şartnamede belirtilen yerlerde kullanımı halinde, gelecekte herhangi bir maddi tazmin istemeyeceklerini kabul etmiş olacaklardır. 
10- Yarışmaya; jüri üyeleri, organize komitesi üyeleri ve birinci dereceden akrabaları katılamazlar. 
11- Yarışma jürisinin sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, Almanya başta olmak üzere, Türkiye ve değişik ülkelerdeki çeşitli etkinliklerde sergilenecektir. 
12- Yarışmanın seçici kurulu: Şevket Dalboy - Welt Heimat Gazetesi İmtiyaz Sahibi / Almanya Saadet Demir Yalçın – Welt Heimat Gazetesi Görsel Yayın Yönetmeni ve Grafikeri, Karikatürist / Türkiye Oleksiy Kustovsky – Karikatürist / Ukrayna Axinte Doru - Karikatürist / Romanya Silvano Mello - Karikatürist / Brezilya Sajad Rafeei - Karikatürist / İran Aşkın Ayrancıoğlu - Karikatürist / Türkiye. Grafik, danışman ve teknik destek: Ahmet Altay / Türkiye 

13- Yarışma sonuçları, ödül kazanan çizerlere ve basın - yayın organlarına iletilecektir. 
14- Yarışmanın Ödülleri: 1. Ödül: 500 Euro 2. Ödül: 300 Euro 3. Ödül: 150 Euro 5 Adet Mansiyon (çeşitli kuruluşların belirlediği ödüller verilecektir). 15- Yarışmaya katılan tüm çizerlere katılım belgesi gönderilecektir. Yarışmanın öncelikle e-albümü yayınlanacaktır.

-Haber Merkezi

YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95