Boyabatlı polis için kurulan kütüphaneye kitap bağışı kampanyası

Boyabatlı polis için kurulan kütüphaneye kitap bağışı kampanyası

İki aya yakın süre önce hayatını kaybeden Boyabatlı polis adına kurulan kütüphane için kitap bağışı kampanyası düzenlendi.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet kadrosunda görevli iken geçirdiği hastalık sonucu 2 Mart 2020 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ve 3 Mart 2020 günü memleketi Boyabat ilçesi Darıözü Köyü'nde devlet töreni ile toprağa verilen merhum Boyabatlı polis memuru Mutlu Temel'in anısına okul kütüphanesi kuruluyor.


Şanlıurfa ili Eyyubiye ilçesindeki Keçikıran İlk ve Ortaöğretim Okulu'na kurulan kütüphane için 6 - 14 yaş arası öğrencilere hitabeden eski ya da yeni kitapların bağışlanması istenen kütüphanenin Mutlu Temel'in adını yaşatmak ve çocukların kitap okumalarına katkıda bulunmak olduğunu söyleyen Mutlu Temel'in ağabeyisi Uğur Temel "Kurulacak kütüphaneye kitap bağışlamak isteyen vatandaşlarımız benimle irtibat kurarlarsa kendilerini yönlendirme anlamında yardımcı olacağım. Ayrıca kardeşim Mutlu Temel'in hastanede kaldığı süreçte tedavisinde görev alan ve isminin açıklanmasını istemeyen hemşire hanımefendiye bu kütüphanenin kurulmasında öncülük ettiği için de kendisine çok teşekkür ediyorum." ifadelerinde bulundu.

İrtibat : Uğur Temel (Ağabeyisi) - 05418998562

Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83