banner22

Boyabatlı Öğrenciler Dünya Şampiyonu Oldu

Boyabatlı Öğrenciler Dünya Şampiyonu Oldu

AŞKIN AYRANCIOĞLU’NUN ÖĞRENCİLERİ ZEYNEP NAZLI VE MİRZALİ

DÜNYA ŞAMPİYONU

İtalya’da düzenlenen 22. Uluslararası “Barış ve Hoşgörü” konulu karikatür yarışmasının ortaokul ve lise kategorilerinin birincileri Sinop-Boyabat’tan ünlü karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun öğrencileri oldu.

Halen Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Zeynep Nazlı Kösebey ortaokulların dünya birincisi olurken, Sinop Güzel Sanatlar Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Mirzali Namazovi de liselerin dünya birincisi oldu.

Karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun yetiştirdiği Zeynep Nazlı ve Mirzali’nin eserleri çeşitli karma sergi, yarışma sergisi ve basında yer alırken,genç çizerlerin daha önce katıldıkları yarışmalardan da çeşitli ulusal karikatür ödülleri bulunuyor… Zeynep Nazlı ve Mirzali ödül olarak 300’er Euro para ödülünün yanı sıra plaket ve eserlerinin de yer alacağı karikatür albümü almaya hak kazandılar…

Spilimbergo Ortaöğretim Enstitüsü tarafından düzenlenen “Barış ve Hoşgörü” konulu 22. Uluslararası karikatür yarışmasının ödül töreni 5 Kasım’da İtalya’da gerçekleştirilecek.

-haber merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza Polat
Hamza Polat - 5 ay Önce

Daha guzel seyler gorme umuduyla basarilar dilerim

Nazmi Şeneloğlu
Nazmi Şeneloğlu - 5 ay Önce

Tebrikler büyük adamın büyük oğlu,

banner21
SIRADAKİ HABER

banner33