Ünlü sanatçılar Gerze’yi salladı

Ünlü sanatçılar Gerze’yi salladı

44. Gerze Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Gerze'ye gelerek konser veren ünlü sanatçılar Tuğba Yurt ve Buray vatandaşları müziğe doyurdu. 


Festival ilk olarak saat 20:00’de İskele Meydanında yapılan Halk Oyunları gösterileriyle başladı. Gösteri öncesinde Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, festivalin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Bu yıl 44.’sünü gerçekleşen festival kapsamında ünlü sanatçıları Geze'ye davet ettiklerini söyleyen Belovacıklı, tüm Gerzelilere iyi eğlenceler diledi. 

Belovacıklı’nın konuşması sonrasında Halk Oyunları gösterisi gerçekleşti. İskele Meydanında yapılan açılış seremonisi ardından program festival alanında devam etti. Konser programının sunuculuğunu da Kral FM’in ünlü radyocusu Afrikalı Ali lakabıyla tanınan Ali Şentürk yaptı.

Yılların tecrübeli radyocusu konser öncesinde ilk olarak sahneye Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’yı davet etti. Başkan Belovacıklı Gerzelilere hitap ederek Festivallerin düzenlenmesindeki en büyük amaçlarının yaz aylarında Gerze’ye gelen yerli yabancı misafir, gurbetçi ve yerel halkın eğlenceli ve mutlu bir gece yaşamalarını amaçladıklarını belirtti. 

Festivale destek olan tüm sponsorlara da ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Belovacıklı, herkese iyi eğlenceler dileyerek konuşmasını sonlandırdı. Başkanın konuşması sonrasında sahneye ilk olarak Tuğba Yurt çıkarak festival alanını dolduran tüm vatandaşları coşturdu. 

Son zamanlarda dillerde dolaşan tüm şarkılarını sırasıyla seslendiren Yurt, Gerzelileri doyasıya eğlendirdi. Ardından saatler 23:00’ü gösterdiğinde hayranlarının ıslıkları ve tezahüratları arasında sahneye genç şarkıcı Buray çıktı. Bu yaz ağızlardan düşmeyen şarkılarıyla adeta Gerze’yi sallayan ünlü sanatçı, performansıyla göz doldurdu. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Buray, hayranlarının yoğun ısrarı sonrasında çok beğenilen şarkısı Deli Divane’yi tekrar seslendirdikten sonra programını bitirdi. Buray konseri sonrasında, 44. Gerze Kültür ve Sanat Festivali sona erdi. 

-Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 11:38
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95