Muhtarın kar küreme aracı görenleri şaşkına çevirdi

Muhtarın kar küreme aracı görenleri şaşkına çevirdi

Muhtarın kar küreme aracı görenleri şaşkına çevirdi

Sinop'ta bir köy muhtarının kar küreme aracı görenleri şaşkına çeviriyor.

Sinop'un Türkeli ilçesinde bir köy muhtarı , kış aylarında kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kapanan köy içerisinde bulunan yolları  açmak için sadece köy ve köylünün hizmetinde kullanma amacıyla bir araç üretti.

Türkeli ilçesine bağlı Kuşçular Köyü Muhtarı Ahmet Sönmez her sene kışın vatandaşların mağduriyetini gidermek maksadıyla kar küreme aparatlı araç üretti.

Kış aylarında İl Özal İdaresi ve Kaymakamlık bünyesinde çok sayıda köy yollarında temizlik yapıldığını ifade eden Sönmez ''  
Çatalzeytin ve İstanbul’da araç imalatı sektöründe firmam var. Kendi tasarlayarak imal ettirdiğim aracımı, köy hizmetlerinde kullanıyorum, aynı zamanda kış şartlarında kar temizlemek için kar küreme apartı monte ederek, köyümüzün mahalle yollarının karlarını temizliyorum. 3-4 gündür yaklaşık 20 kilometre yolu temizledim” dedi.
  Kar temizlemek için kullandığı araç ile mahalle yollarını sürekli açık hale getirdiklerini aktaran Sönmez, “İmal ettiğimiz araç ile birlikte köyümüzün mahalle yollarının ulaşımını sürekli açık tutuyoruz. Kaymakamlık bünyesinde hizmet veren araçlar, bizden daha uzak köylerin ulaşım problemini gidermek için seferber olurken, biz de elimizi taşın altına koymak istedik. Uygulamamız umarım örnek olur. Her şeyi devletten beklememek lazım” diye konuştu. 


  
-İHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asef DEMİREL
Asef DEMİREL - 4 ay Önce

Sayın muhtarım daha yüksek makamlara daha büyük yerlere layıksınız Köy Hizmetleri size çok az gelir sizi daha çok ve büyük hizmetlere layıksınız Allah'tan temennim hayırlı ömürler ve dilediğin makamlara layık olmayı Allah'ım nasip etsin Allah gönlüne göre versin Her şeyin hayırlısı Hayırlı olur inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner112

banner114