Metin Şehitoğlu, "Bazalt Kayalıkları"  Haberimiz Üzerine Harekete Geçti

Metin Şehitoğlu, "Bazalt Kayalıkları"  Haberimiz Üzerine Harekete Geçti

Metin Şehitoğlu, "Bazalt Kayalıkları"  Haberimiz Üzerine Harekete Geçti

Metin Şehitoğlu, "Bazalt Kayalıkları"  Haberimiz Üzerine Harekete Geçti

31.07.2018 Tarihli "Bir Tabela Koymak Bu Kadar Zor mu ?" haberimizi ciddiye alıp önemseyen İl Genel Meclisi Üyesi Metin Şehitoğlu, Sinop İl Genel Meclis Başkanlığına dilekçe vererek sorunun çözümü için gereğinin yapılması müracaatında bulunmuştur.

31.07.2018 Tarihli haberimiz 

Bir Tabela Koymak Bu Kadar Zor mu ?

Boyabat'ın en önemli turistik mekanlarından biri olan tarihi Boyabat Bazalt Kayalıklarına ,ulaşmakta turistler güçlük çekiyor.

Boyabat'ta yıl içerisinde binlerce turist ağırlayan Bazalt Kayalıkları Tabiat Anıtı'na ulaşmak, yerli ve yabancı turistlere  oldukça zor anlar yaşatıyor. Belli yerlerde tabela eksikliğinden yanlış yollara giren turistler daha sonra geri dönerek doğru yol arama çabasına giriyor.

Özellikle Bazalt Kayalıkları ile Kovaçayır Köy ayrımında büyük sıkıntı yaşayan turistler  çatal ayrımından nereye gideceklerini bilemiyor.

Ünlü Şakacı Mustafa Karadeniz Nisan ayı gibi Boyabat'ın tanıtımı için geldiği Bazalt Kayalıklarını bulamamış  Çiftçi Tv 'de  sert eleştiriler gerçekleştirmişti.Bu denli önemli bir turistik mekanın çevresine tabela konulmamasını anlayamadıklarını belirten  Karadeniz yetkililerin duruma müdehale edip , rehber olacak tabelaların  biran önce düzenlenmesini  talep etmişti.


Bizde bu bölgeyi sizler için ziyaret ettik ,Bazalt Kayalıkları ile Kovaçayır Köyü Çatal ayrımından  turistlerin nereye gideceği belli olmayan bir durum söz konusu.Yöre halkı kendi imkanları dahilinde tebeşirle durumu geçiştirmeye çalışsada bu çare olmamış gözükmekte.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 14:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Küçükbaş
Ahmet Küçükbaş - 3 yıl Önce

Devletin iki tabela asacak parası yok mu? Dünyanın sayılı bazalt görseli için bu kadarcık bir işi yapamak tek kelime ile ayıp.

Ahmet Kerse
Ahmet Kerse - 3 yıl Önce

Şov yapma metin. Milli parklarin geçen hafta orada tabela çalışması oldu. Zaten yapilacak. Bu calismayi öğrenip benim ilgilenmem sayesinde bunlar yapildi diye üzerine konacaksin. Sen önce mhp den istifa et.

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Ahmet Kerse bey sizde siyaseti baska seylere alet edenlerden ve hic bi sekilde gelismeyi ve taninmayi istemeyen bir insansiniz sizin gibi insanlar yüzünden ülke bu halde lütfen at gozluklerinizi çıkarın ve sizde ulkeniz ve memleketiniz için bir seyler yapmaya gayret edin böyle konusmalarla bir yerlere varamazsınız

banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95