Kendisini komiser olarak tanıttı, 32 bin lira dolandırdı 

Kendisini komiser olarak tanıttı, 32 bin lira dolandırdı 

Kendisini komiser olarak tanıttı, 32 bin lira dolandırdı 

Türkeli’de, kendisini İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir komiser olarak tanıtan kişi, ilçede yaşayan bir vatandaşı 32 bin lira dolandırdı.

Olay ilçeye bağlı Taşgüney köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Taşgüney köyünde yaşayan Ş.E.'yi arayan telefon dolandırıcısı iddiaya göre, kendisini Türkeli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan Komiser olarak tanıttı. 

Sonrasında ise ilçe merkezindeki bankalarda bulunan hesabından kimliği belirsiz kişiler tarafından para çekildiğini söyleyerek, söz konusu banka hesaplarındaki paralarını çekip, telefonda belirttikleri hesap numarasına parayı yatırmasını ve burada güvende olacağını söyledi. İlçe merkezine gelerek, bankalardaki hesabında bulunan 32 bin lirayı çeken Ş.E., dolandırıcının söylediği hesap numarasına yatırdı. Cami çıkışı esnasında tekrar telefon dolandırıcısı ile irtibata geçen Ş.E.'nin hal ve hareketlerinden 'telefon dolandırıcısı mağduru' olabileceğini dikkate alan Emniyet ekipleri, şahsı takibe aldı. Telefon dolandırıcısının, diğer bankalarda bulunan hesaplardan da para çekme isteğini gerçekleştirmek üzere bankaya giden Ş.E.'ye emniyet ekipleri müdahale ederek, yeniden dolandırılmasını engelledi. Ş.E., daha sonra emniyet müdürlüğüne giderek ifade verdi. 
Emniyet ekipleri, telefon dolandırıcısını yakalamak için çalışma başlattı.  

-Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95