Kaymakam Aksoy ve Başkan Çakıcı Panayır Esnafını Ziyaret Ettiler

Bin yıllık tarihi olan Boyabat Panayırı İlçe Kaymakamı Aksoy ve Başkan Çakıcı tarafından ziyaret edilerek esnaflara hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.

Kaymakam Aksoy ve Başkan Çakıcı Panayır Esnafını Ziyaret Ettiler

Bin yıllık tarihi olan Boyabat Panayırı İlçe Kaymakamı Aksoy ve Başkan Çakıcı tarafından ziyaret edilerek esnaflara hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.

Asırlardır Bağlar Mahallesi alanında kurulan, lunapark, hayvan pazarı, emtia alışverişlerinin yanı sıra ilçenin tanıtımına katkıda bulunmak üzere, kültürel etkinliklere de yer verilen Boyabat panayır alanını ziyaret eden İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve beraberindeki heyet esnaflara hoş geldiniz deyip, hayırlı işler dilediler.

İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy Boyabat Sesi muhabirine yaptığı açıklamada "Bu gün panayır yerini ziyaret ederek esnaflarımıza hoş geldiniz deyip bereketli ticaret yapmalarını diledik. Panayırımız yüzyıllardır yaşatılan bir gelenek. Boyabatımızda bu Türkmen, Yörük geleneğinin yaşatılmasından memnuniyet duyuyoruz. Gördük ki esnaflarımız da alışveriş yapan vatandaşlarımız da memnunlar. Ben belediye başkanımıza ve ekibine bu güzel panayırı düzenleyip yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı panayır ziyareti sonrasında yaptığı açıklamasında "Boyların abat olduğu şehir Boyabat'ımızın asırlardır devam eden panayırı Çarşamba günü başladı. İnşallah önümüzdeki Çarşamba gününe kadar da devam edecektir.

Panayır büyük pazarlar demektir. Bin yıldır bu şehirde pazarlar kuruluyor. Asırlardır da bu geleneğimiz devam ediyor. Boyabat ticareti seven, münbit toprakların olduğu pirinciyle meşhur, insanıyla güzelliğe güzellik katan, değer katan bir şehrimiz. 

Bu gün ilçe kaymakamımızla panayırı ziyaret edip esnaflarımıza hoş geldiniz deyip, kendileriyle kısa sohbetler yaptık. Esnafımız ve vatandaşlarımızın memnuniyetlerini ifade etmesi bizi de memnun etti. Panayır, ticaretin odağı olduğu kadar, geçmişte annelerimizin, büyük annelerimizin, ebelerimizin oğullarına kız baktıkları, gelin baktıkları yer olarak ta anılır. 

Panayırımıza gelen tüm esnaflarımıza teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyoruz. Pazar günü de Kırkpınar'ın rövanşı olarak gördüğümüz, başpehlivanlarımızın güreşlerini izlemeleri için tüm halkımızı ve gurbetçilerimizi bekliyoruz." dedi.

Başkan Çakıcı, Boyabat Sesi muhabirinin bir sorusu üzerine de "Esnaflarımızın panayıra yoğun ilgisi, Boyabat panayırının köklü bir geçmişi olmasından, vatandaşlarımızın, gurbetçilerimizin panayır geleneğine alışkın olmasından kaynaklanıyor. Aylar öncesinden yer ayırtan esnaflarımız var. Demek ki satış yapıyorlar, para kazanıyorlar." ifadelerinde bulundu.

Panayır ziyaretine İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Murat Keskin, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve diğer ilgililer katıldılar.

Haber : Mahmut Coşkun 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95