"Boyabat Foto Maraton Yarışması" Sona Erdi

Boyabat Belediyesi tarafından ( Boyfod ) Boyabat Amatör Fotoğrafçıları Derneği ortaklığında ( TFSF ) Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu katkılarıyla 6-7 Ekim tarihlerinde düzenlenen " Kültür Ve Turizm Şehri Boyabat" Ulusal Foto Maraton Yarışması sona erdi. 

"Boyabat Foto Maraton Yarışması" Sona Erdi 

Boyabat Belediyesi tarafından ( Boyfod ) Boyabat Amatör Fotoğrafçıları Derneği ortaklığında ( TFSF ) Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu katkılarıyla 6-7 Ekim tarihlerinde düzenlenen " Kültür Ve Turizm Şehri Boyabat" Ulusal Foto Maraton Yarışması sona erdi. 

2 gün süren yarışmada Avustralya’ dan 1 ve 16 farklı ilden gelen 72 fotoğraf sanatçısı yaklaşık 269 fotoğrafla Boyabat’ın kültürel ve tarihi özelliklerini fotoğrafa yansıttı. 

Yarışmanın Boyabat’ın tanıtımı için de olumlu etki sağladığını ifade eden yetkililer, yarışma sonunda birbirinden güzel fotoğrafların seçilmesi esnasında jüri üyelerinin oldukça zorlandıklarını ifade ettiler.. 

Yarışma hakkında makamında basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, "Bu tür organizasyonlar ilçemizin daha iyi yerlere gelmesi adına fayda sağlıyor." dedi. 

Çakıcı, basın açıklamasında "Foto Maraton yarışmamıza teşrif eden tüm yarışmacılarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Umarım Boyabat'ın tarihi ve doğal güzelliklerini beğenmişlerdir. Bundan sonraki etkinliklerimizde de kendilerini bekliyoruz. 

Amacımız Boyabat'ın tarihi ve doğal güzeliklerini tanıtmak, inşallah 2023 yılında da Boyabat'ımızı Türkiye'nin en güzel şehirlerinden birisini yapmaktır. Bu tür sanatsal etkinliklerimiz devam edecektir. 

Fotoğraf yarışmasında emeği geçen Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu değerli yönetici ve üyelerine, Samsun Fotoğrafçılar Derneği'ne, Boyabat Foğrafçılar Derneği'ne, Belediyemiz çalışanları İhsan Öztürk, Fatih Dinar ve Çiğdem Ercan Ekizoğlu'na teşekkür ediyorum. 

Foto Maraton ile birçok fotoğraf sanatçısının Boyabat’a geldiğini vurgulayan Çakıcı, "Boyabat’ta yaşanan değişim ve gelişim ilçemizin kalkınmasını sağlıyor. Huzurun hâkim olduğu ilçemizde ilginin daha da artması için uluslararası ve ulusal çapta etkinlikler yapıyoruz. 

Organizasyonlar turizmin gelişmesinde önemli bir yer tutuyor. Bu bağlamda son aylarda düzenlediğimiz ve ev sahipliği yaptığımız etkinlikler dikkatleri bir kez daha ilçemize çekmiştir."
dedi. 

Yarışmada çekilen her bir karenin birbirinden değerli olduğuna işaret eden Başkan Çakıcı, "Fotoğraf sanatçılarımız 2 gün boyunca güzel Boyabat’ımızın çeşitli noktalarında çekimlerini yaptılar. Farklı bakış açılarıyla ilçemize farklı bir boyut kazandıran sanatçılarımızın eserlerini tanıtım etkinliklerinde kullanacağız. Buraya gelen fotoğraf sanatçıları aynı zamanda ilçemizin tanıtım elçileri olacak. Programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz." diye konuştu. 

Dereceye giren fotoğrafların sahiplerine ileride belirtilecek tarihte yapılacak törenle ödüllerinin verileceği ifade edildi. Ayrıca belediyenin sitesinde yayınlanacak  29 fotoğraftan ödül töreni gününe kadar en çok beğeni alan 1 fotoğrafa da Sosyal Medya Ödülü olarak 250 lira ödül verileceği ifade edildi. 

Çkıcı jürinin değerlendirmesi sonrasında dereceye giren yarışmacıların isimlerini okurken, dereceye giren fotoğrafları da sinevizyon gösterimiyle basın mensuplarına izletti. 

Fotomaraton birincisi: Çınar Yüksel 18-2 / Amasya 
Fotomaraton ikincisi: Kahraman Bekçil 26-4 / Zonguldak 
Fotomaraton Üçüncüsü: Cemil Belder 12-2 / Karabük 

Bazalt Vadisi Jüri Ödülü: Metin Bektaş 22-2 / Kastamonu 

25 adet sergileme ödülü kazanan fotoğraf sanatçıları 

1- Ali ACAR 23-3 / Kastamonu 
2- Aygül ÖZTÜRK 07-01 / Bursa 
3- Aygül ÖZTÜRK 07-02 / Bursa 
4- Cevdet GÜNDÜZ 44-4 / Ordu 
5- Çınar YÜKSEL 18-3 / Amasya 
6- Emin AKOĞLU 61-1 / Sinop 
7- Erdal BAYKARA 01-1 / Çorum 
8- Erdem Cihan ARSLAN 15-1 / Samsun 
9- Erdem Cihan ARSLAN 15-2 / Samsun 
10- Esra Uğur BELDER 13-3 / Karabük 
11- Eyüp BELEN 43-4 / Ordu 
12- İbrahim İŞLERTAŞ 19-1 / Kayseri 
13- Onur KIRKAÇ 37-3 / Samsun 
14- Onur KIRLAÇ 37-4 / Samsun 
15- Onur PELİT 59-1 / Sinop 
16- Onur PELİT 59-2 Sinop 
17- Ozan YAZAR 31-1 / Muğla 
18- Ozan YAZAR 31-2 / Muğla 
19- Ozan YAZAR 31-4 / Muğla 
20- Salih KUŞ 08-1 / Bursa 
21- Serdar KÜÇÜK 30-1 / Samsun 
22- Serdar KÜÇÜK 30-2 / Samsun 
23- Sibel Emel YILMAZ 46-1 / Sinop 
24- Türkan KARABOĞA 04-2 / Samsun 
25- Yunus Emre AYTEKİN 47-2 / Artvin

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 00:10
YORUM EKLE
banner100
SIRADAKİ HABER

banner96

banner95