Boyabat Asım Erdoğan Camisi Törenle İbadete Açıldı

Arsasını Mehmet Hazer'in bağışladığı, yapımını Merhum Asım Erdoğan'ın oğulları Mehmet Erdoğan ve Vahdet Erdoğan'ın üstlendiği Boyabat ilçesi Gökdere Mahallesi, Kurban Pelidi mevkinde yapımı tamamlanan Asım Erdoğan Camisi Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve protokolün kurdele kesimiyle ibadete açıldı.. 

Boyabat Asım Erdoğan Camisi Törenle İbadete Açıldı

Arsasını Mehmet Hazer'in bağışladığı, yapımını Merhum Asım Erdoğan'ın oğulları Mehmet Erdoğan ve Vahdet Erdoğan'ın üstlendiği Boyabat ilçesi Gökdere Mahallesi, Kurban Pelidi mevkinde yapımı tamamlanan Asım Erdoğan Camisi Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve protokolün kurdele kesimiyle ibadete açıldı.. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunuşu sonrasında Kur'an-ı Kerim Tilavetinin okunuşuyla başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti. İlçe Müftüsü İsa Sağlam, caminin yapılışıyla ilgili bilgilendirme konuşması sonrasında Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, caminin yapılışında katkıları olan hayırseverlere teşekkür etti. 

İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, törende yaptığı konuşmasında "Camiler sadece ibadet yerlerimiz değil, aynı zamanda birlik içinde beraber olduğumuz, acımızın, sevincimizin, mutluluğumuzun hep beraber paylaşıldığı mekanlardır. Biraz sonra açılışını yapacağımız Asım Erdoğan Camisi hakkın ve halkın memnun olduğu bir hizmet olmuş. Ben huzurlarınızda Mehmet Hazer Bey'e, Mehmet ve Vahdet Erdoğan Bey'e teşekkür ediyorum. Camimiz, mahallemize ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum" dedi. 

Son kunuşmayı yapan Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat'a yakışan güzel bir etkinlik için beraber olduklarını söyleyerek, caminin yapılışını sağlayan, arsasını bağışlayan ve diğer emeği geçen kişi ve kuruluş temsilcilerine tek tek teşekkür ettikten sonra "Buraya gelmeden önce tarihi dokusuna göre restore edilerek yeniden ibadete açılan tarihi Kaya Camisinde incelemelerde bulundum. Kaya Camisi, çocukluğumda İlyas Hocamızdan Kur'an okumayı öğrendiğim cami idi. 

Boyabat'ımız farklı bir yer, öncelikler hafızlar diyarı. Kur'ana hizmet eden güzel insanların diyarı. Boyabat tarihiyle, kültürüyle, medeniyet mirasıyla muhteşem bir yer. Şimdi o mirası hep birlikte yeniden ihya etmeye çalışıyoruz. Beyazıt Camisini de restore edip ibadete açmıştık. Şimdi de Kemaldede Camisini restore etme çalışmalarımız başladı. İnşallah onu da kısa süre içinde tamamlayıp ibadete açacağız. 

Memleket hep kavgadan kaybetti, birlik ve beraberlikten kazandı. Biz inanıyoruz ki bu milletin en hayırlısı, millete hizmet edendir. Ben tekrardan rahmetli Asım Erdoğan amcamızın ruhuna inşa edilen bu cami için hizmeti ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etin, hayırlı uğurlu olsun"
dedi. 
 

Protokol konuşmaları sonrasında caminin arsa bağışında bulunan Mehmet Hazer, inşaatı yaptıran merhum Asım Erdoğan'ın oğulları Mehmet ve Vahdet Erdoğan'a Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş ve protokol tarafından teşekkür edilip plaket takdim edildi. 

Daha sonra Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik tarafından yapılan dua ile caminin açılış kurdelesi kesilerek açılışı yapılıp ikindi namazı kılındı. 

Cami açılış törenine ayrıca Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçasla, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker, İstanbul Kızılay İl Başkanı ve önceki başbakan Binali Yıldırım'ın kardeşi İlhami Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ve diğer ilgililer katıldılar. 

 

Seçim öncesi bir televizyon röportajında "Burda Kütaj Yapıyoruz" söylemiyle gündeme gelen 67 yaşındaki emekli Süleyman Çakır da törene katılarak ilgi odağı oldu.

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Reis in özel temsilcisi
Reis in özel temsilcisi - 3 yıl Önce

Reisin temsilcisi olan Süleyman amca boyabatta kömür fiyatları uçtu firsatcilara müdahale etmeni bekliyoruz. seni belediye başkanı adayı olarak görmek isteriz

Belediye başkanı adayimiz
Belediye başkanı adayimiz - 3 yıl Önce

Süleyman Çakır in belediye başkanı adayı olmasını istiyoruz boyabatimizi tanıtır bu sayede

Süleyman Çakır a
Süleyman Çakır a - 3 yıl Önce

Fiyatlar çok uçuk Ahaber boyabatta haber yapsın çağır sen bu ne aldığımız asgari ücret armut 7 lira olur mu

Boyabat sevdalısı
Boyabat sevdalısı - 3 yıl Önce

Süleyman dayının heykeli yapılsın boyabata

sevim baytaş
sevim baytaş - 3 yıl Önce

Şefik çakıcı varken başka adaya gerek yok varmı adam boyabatı şahlandırdı , insan daha ne isteyebilirki ya , armut 7 lira diyorsunuz , siz istanbuldaki fiyatları bilmyipsunyz sanırım

SIRADAKİ HABER

banner96

banner95