banner22

Başkan Çakıcı, Din Görevlileri ile Buluştu

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Boyabat Belediyesi, 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'ndeki Belediye Düğün Salonu'nda yemekli toplantı düzenlendi. 

Başkan Çakıcı, Din Görevlileri ile Buluştu

Başkan Çakıcı, Din Görevlileri ile Buluştu

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Boyabat Belediyesi, 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'ndeki Belediye Düğün Salonu'nda yemekli toplantı düzenlendi. 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Boyabat Belediye Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'ndeki Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen yemekli toplantıda konuşan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı "Davetimize katılıp bizleri onurlandıran ilçe müftümüz sayın İsa Sağlam'a ve tüm din görevlilerimize teşekkür ediyorum" dedi. 

Çakıcı "Bir süredir ilçe dışındaki programlarım nedeniyle Camiler ve Din Görevlileri Haftanızı kutlamak bu güne nasip oldu. Sizler, camilerde cemaatinize namaz kıldırmanın yanında, topluma verdiğiniz mesajlarınızla, insanların dünya ve ahiret hayatında sorumluluk duymalarını sağlayıp, birlik ve beraberliğimize de katkılar sunan görevlilersiniz. 

Davetimize katılımlarınız için tekrar teşekkür ediyor, Allah'a emanet olun diyorum" dedi. 

Başkan Çakıcı yemek sonrasında 35 yıl boyunca Boyabat Boyalı Köyü Camisinde görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan Selahattin Özkırış'ı da tebrik edip plaket sundu. Çakıcı daha sonra davete katılan tüm din görevlilerine nostaji görünümlü radyo hediye etti. 

İlçe Müftüsü İsa Sağlam da Başkan Çakıcı'ya davetleri için teşekkür etti. Sağlam "Rabbim, Boyabat Belediyesinin ilçemize hayırlı hizmetler vermesini nasip etsin. Katılımları için tüm din görevlilerimize de teşekkür ediyorum. Allah'a emanet olun" dedi.

Haber : Mahmut Coşkun

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 13:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
boyabatlı
boyabatlı - 6 ay Önce

islam alemi açlık terör kıskacında inim inim inlerken bizim din görevlilerimiz ve başkan lüks şatafat içinde yemek yerken resim çekilip basına veriyor.cenaze salası ve cenaze işleri için kavga eden,namaz saatlerinde bile avere avare çarşıda gezen, yaz kuran kursu zamanında doğru dürüst hiç bir çocukla ilgilenmeyen bunu angarya gören din görevlilerimiz mevcut malesef. Arkasında 10 kişi var yok şarkıcı gibi mikrofonla namaz kıldıran,oturakta ta en arkada namaz kılanlara burada öyle namaz kılınmaz oturacaksan da gel cemaatin arasına katıl diyemeyen din görevlilerimiz var malesef. kaç tane hoca efendi senede kaç kişiyi tavır hal ve hareketleriyle irşad vazifesi ile camilerimize kazandırabilmiş,kaz kişinin camiye gelmesine namaz kılmasına vesile olabilmiş. bir din görevlisi bankanın açılışında dua edermi sayın müftüm,ederse hangi saikle dua etti "Allahım bu bankaya bol kazançlar ver" diyemi

meraklı
meraklı - 6 ay Önce

sayın müftüm sakalı jiletle traş olmanın hükmü nedir ?

banner21
SIRADAKİ HABER

banner33